جستجو کردن

علل رایج خرابی ویبراتور صنعتی

ویبراتورهای صنعتی از ابزار های منحصر به فرد و ضروری در کارخانه ها هستند. در حالی که موتور ویبره ها نوعی الکتروموتور محسوب می شوند اما ویژگی مکانیکی و الکتریکی بسیار متفاوتی از هم دارند. استفاده نادرست و برداشت غلط از عملکرد اثرات مخربی بر روی خروجی کار می گذارد. در این مقاله علل رایج خرابی ویبراتور صنعتی آورده شده است.

نصب نامناسب

شروع کار با ویبره بدنه بعد از نصب صحیح است. طراحی موتور ویبره به نحوه ای است که در صورت نصب نامناسب، تجهیزات ارتعاشی و ویبراتور تکان های ناگهانی دارند. نصب غیر استاندارد اغلب علت اصلی تعدادی از حالت های رایج خرابی است. ساییدگی قابل مشاهده پایه ها، که به عنوان “حفره شدن” نیز شناخته می شود، نشانه رایج نصب نامناسب ویبراتور صنعتی است.

حفره شدن پایه ها علل رایج خرابی ویبراتور صنعتی
حفره شدن پایه ها علل رایج خرابی ویبراتور صنعتی

نکات مهم که در نصب باید در نظر گرفت عبارت اند از:

  • پایه محکم و مسطح برای نصب ویبراتور
  • تماس کامل بین پایه و پایه های ویبراتور
  • ایمن کردن موتور با گشتاور و سخت افزار مناسب

برای دانستن جزئیات بیشتر در مورد نحوه صحیح نصب ویبراتور صنعتی با کارشناسان آوید صنعت تماس بگیرید.

سایزبندی نامناسب

یک موتور ویبره بسته به کاربرد و ماشین صنعتی مورد استفاده آن باید اندازه مناسبی داشته باشد. اگر این اتفاق نیافتد در بهترین حالت کارایی خود را از دست می دهد و در بدترین حالت آسیب به تجهیزات ارتعاشی علاوه بر ویبراتور نیز وارد می شود.

تعداد عوامل در تعیین مناسب ترین ویبراتور بسته به ویژگی های برنامه و آنچه شما در تلاش برای انجام آن هستید، بستگی دارند. هر کاربرد منحصربه‌فرد (مانند غربال‌گری، تغذیه، فشرده‌سازی، کمک‌های جریان و غیره) بدون ذکر انواع مختلف مواد مورد استفاده، همگی در اندازه‌، سرعت‌ و نیروهای گریز از مرکز کمی متفاوت هستند.
کارشناسان آوید صنعت راهنمایی شما هستند تا یک ویبراتور صنعتی را متناسب با کارتان خریداری کنید.

روغن کاری نامناسب از علل رایج خرابی ویبراتور صنعتی

افزایش عمر ویبراتور صنعتی به یاتاقان های آن و عمر یاتاقان ها به روغن کاری آن بستگی دارد. از نکات مهم برای نگهداری و افزایش بهره وری ویبراتورها روغن کاری دوره ای یاتاقان هاست. برنامه روانکاری مجدد به اندازه یاتاقان، چرخه کاری ویبراتور و شرایط محیط کاری بستگی دارد.
همچنین بسیار مهم است که از گریس بلبرینگ مشخص شده کارخانه استفاده شود و نباید ترکیبات مختلف گریس ها مخلوط شوند.

بیشتر بخوانید: نکاتی که در نگهداری ویبره بدنه باید رعایت کرد؟

اضافه بارهای الکتریکی

رایج ترین نوع خرابی الکتریکی که می بینیم اضافه بار کامل است. این می تواند با افزایش ولتاژ در سیستم الکتریکی یا زمانی که مشکل مکانیکی دیگری وجود دارد که برطرف نشده است اتفاق بیفتد. به همین دلیل است که استفاده از محافظ اضافه بار حرارتی در کنترل پنل شما بسیار مهم است.
همچنین ویبراتورها باید مجهز به سنسورهای PTC یا ترمیستورهای نصب شده در هر فاز سیم پیچی باشند. این سنسورها از موتور در برابر گرمای بیش از حد حرارتی محافظت می کنند و استفاده از آنها در کنار یک ماژول کنترل الکترونیکی بسیار توصیه می شود.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره فنی و فروش

بازرگانی آوید صنعت عرضه کننده محصولات با کیفیت و مطمئن، برای دریافت مشاوره فنی و فروش هم اکنون با ما تماس بگیرید.

55266140 (021)

09379427531

مقالات خواندنی