جستجو کردن

تاثیر موتور ویبره بر افزایش عمر ماشین های صنعتی

در صنایع و کارخانه ها، در طول بسیاری از عملیات ها جریان مداوم مواد بسیار دارای اهمیت است. تجهیزات صنعتی به نحوی طراحی شده اند که حجم ثابتی از مواد را در زمان موردنیاز تحویل دهند. هر گونه انحراف در تحویل مواد باعث کاهش کارایی و ایجاد مشکلات پایین دستی و افزایش هزینه ها می شود. در ادامه تاثیر موتور ویبره بر افزایش عمر ماشین های صنعتی و بهبود کارکردشان بررسی می کنیم.

برخی از تنگراههای فرآیند عبارتند از: سطل ها، قیف ها و ناودان ها که اکثر آنها با توجه به پارامترهای ارائه شده برای جریان بهینه طراحی شده اند. اما متغیرها (رطوبت، اندازه، استفاده مجدد یا مواد جدید) می توانند در هر زمان تغییر کنند.

هنگامی که یک گلوگاه رخ می دهد، اپراتورها مجبور به مداخله می شوند. برای رفع گرفتگی مواد، اپراتور مجبور به دخالت دستی میشود.

بیشتر بخوانید: موتور ویبره بدنه ایتالیایی

بسیاری از این ابزارهای مداخله در ابتدا کافی هستند اما می توانند منجر به مشکلات دیگری شوند.

هل دادن،
تحریک کردن،
فشار هوایی،
فشار اب،
و چکش کاری

اغلب روش هایی هستند که برای کمک به رفع قطع ارتباط استفاده می شوند. همه این کارها خطرناک و در دراز مدت بی اثر هستند.

تاثیر موتور ویبره بر افزایش عمر ماشین های صنعتی
تاثیر موتور ویبره بر افزایش عمر ماشین های صنعتی

دخالت مستقیم کارگران باعث به خطر افتادن جانشان می شود. در ضمن ابزار های به کار گرفته شده برای بازگشای گلوگاه سلامت ماشین آلات صنعتی را به خطر می اندازد.

جای چکش خوری در هاپر ها منجر به تغییر غیرعادی در رنگ و بافت می شود. قیف ها با طراحی خوب هم به دلیل چکش کاری، فرو رقتگی های پیدا می کنند که روی عملکردشان تاثیر گذار است.

بیشتر بخوانید: موتور ویبره بدنه ترکیه ای کمپ

انتخاب یک موتور ویبره مناسب

یک موتور ویبره با اندازه و نیروی اعمال شده مناسب می تواند جریان مداوم مواد حجیم را در طول فرآیند تحریک کند. و نیاز به روش های پرهزینه و ناایمن مداخله کارگران را از بین ببرد.

تجهیزات ارتعاشی تقریباً در هر صنعتی که قابل تصور است در سراسر جهان استفاده می شود. از فرآیندهای غذایی و دارویی گرفته تا عملیات استخراج معدن و ریخته‌گری فلز، صنعتگران برای بهبود جریان مواد و انجام کار به لرزش متکی هستند.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره فنی و فروش

بازرگانی آوید صنعت عرضه کننده محصولات با کیفیت و مطمئن، برای دریافت مشاوره فنی و فروش هم اکنون با ما تماس بگیرید.

55266140 (021)

09379427531

مقالات خواندنی