جستجو کردن

نکاتی که در نگهداری ویبره بدنه باید رعایت کرد؟

موتور ویبره برای ماشین آلات صنعتی در صورت نگهداری غیر اصولی می تواند آسیب زا باشد. همچنین طول عمر خود ویبراتور بدنه با استفاده نادرست کاهش می یابد. برای اینکه ویبره بدنه نصب شده بر روی دستگاه های صنعتی حداکثر طول عمر را داشته باشند، مواردی را در نگهداری ویبره بدنه رعایت کنید.

همچنین از موتور ویبره، حتماً مطابق با دستورالعمل دستگاه استفاده کنید. به صورت دوره ای ویبراتور را بررسی کنید و با توجه به شرایط کاری و مدت زمان تعداد بررسی ها کم و زیاد می شود. پس از اطمینان از مشکل در ویبراتور سریع آن را رفع کنید.استفاده صحیح، بازرسی دقیق می تواند نقش موتور ویبره را بهتر کند و عمر آن را افزایش دهد.

نگهداری ویبره بدنه
نگهداری ویبره بدنه

نکات مهم در نگهداری ویبره بدنه

در هنگام تنظیم لنگ های موتور ویبراتور مطمئن باشید هر دو طرف جهت چرخش به یک اندازه و سویی درست انجام شده است. برای انجام صحیح این کار ویدئو تنظیم لنگ های موتور ویبره را تماشا کنید. در صورت اشتباه ویبراتور لرزش های غیرعادی دارد.

روکش های محافظ لنگ ها و جعبه ترمینال از اورینگ و آب بندی مناسب داشته باشد تا از ورود گرد و خاک به ویبراتور جلوگیری کند. IP ضریب حفاظت در برابر رظوبت و گرد و خاک است که حداقل در ویبراتور 65 است.

نوع بلبرینگ استفاده شده در ویبراتور از نوع NJ باشد تا بتواند فشار و بار وارد بر ویبراتور را تحمل کند. در هنگام تعویض بلبرینگ موقعیت تنظیم لنگها را به یاد داشته باشید. که بعد از تعویض لنگ ها را به همان وضعیت لنگ ها را قرار دهید.

کابل خروجی ویبراتور را از گلند عبور دهید تا در هنگام لرزش کمتر ضربه به آن وارد شود. خود کابل باید انعطاف پذیری خوبی داشته باشد. در صورت قطعی کابل موتور باید باز شود و از داخل سیم کشی شود.

نکات بررسی دوره ای موتور ویبره

موتور ویبره به علت اینکه تولید ارتعاش می کند خود نیز در معرض لرزش است بنابراین نیاز به رسیدگی دوره ای دارد.

پایه های ویبراتور در ویبراتورهای ضعیف نازک است و در هنگام استفاده ممکن است بشکند و ویبراتور اتصال خود به بدنه دستگاه را از دست بدهد. پایه های ویبراتور را از نظر ترک خوردگی بررسی دوره ای کنید. همچنین پیچ های پایه موتور ویبره را دوره ای سفت کنید زیرا بر اثر لرزش شل می شود.

موتور ویبره را هر از چند وقت تمیز کنید. از آنجا که محیط کاری ویبراتور به نحوی است که گردو غبار بر روی دستگاه می نشیند این امر ضروری است. وجود گردو غبار تاثیر بد بر عملکرد ویبره بدنه می گذارد.

روغن کاری  ویبراتورهای سنگین هر 2 هفته یکبار انجام شود. از گیرس نسوز مرغوب استفاده کنید و گیرس خور هر سه ماه یکبار تعویض شود. در ویبراتور های سبک نیاز به رو غن کاری نیست.

موارد نگهداری ویبره بدنه در حین کار

علاوه بر این در هنگام کار نیز پس از روشن کردن ویبراتور اگر متوجه موارد زیر شدید کار با ویبراتور را متوقف کنید.

در لرزش های غیر طبیعی در ویبراتور آن را خاموش کنید. لنگ ها را بررسی کنید آیا درست تنظیم شده اند. پیچ های پایه را را محکم کنید. اگر مشکل حل نشد و از مشاوره فنی را هنمایی بگیرید.

اگر کابل خروجی موتور ویبره دارای ساییدگی است. جریان الکتریکی ورودی به موتور غیر عادی است ویبراتور را خاموش کنید.

همچنین محیط کار را برای ویبراتور خنک کنید. زیرا موتور ویبره ها فاقد سیستم خنک کننده می باشند.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره فنی و فروش

بازرگانی آوید صنعت عرضه کننده محصولات با کیفیت و مطمئن، برای دریافت مشاوره فنی و فروش هم اکنون با ما تماس بگیرید.

55266140 (021)

09379427531

مقالات خواندنی