جستجو کردن

ایرادات رایج در نصب موتور ویبره

برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه های که ویبره بدنه بر روی آن نصب است باید ویبراتور درست و اصولی نصب شود. از دلایل معمول خراب شدن و از کار افتادن ویبراتور نصب مامناسب آن است. برای همین در این مقاله ایرادات رایج در نصب موتور ویبره را بررسی می کنیم.

زاویه و جهت نامناسب در نصب ویبره بدنه

با اشتباه در جهت نصب ویبراتور لرزشهای نامناسب در آن تولید می شود. احتمال سوختن سیم پیچی و خرابی بلبرینگ و جابلبرینگ ها است.

مثال: در هاپرها بهتر است جهت نصب به صورت افقی است برای تحت پوشش قرار دادن مناطق بیشتر.

 

ایرادات رایج در نصب موتور ویبره
ایرادات رایج در نصب موتور ویبره

پیدا کردن مکانی که ویبراتور باید در آن نصب شود

بسته به دستگاهی که ویبراتور بر روی آن نصب است مکان ویبراتور برای انتقال لرزش متفاوت است.

مثال: فاصله ویبره ها از هم 1.5 متر است.

محکم نبودن صفحه ای که ویبراتور بر روی آن نصب می شود.

هنگامی که ویبراتور را روشن می کنیم، فشار زیادی به صفحه ای که ویبره بدنه بر روی آن نصب است وارد می کند. برای همین ورق فلزی  که ویبراتور بر روی آن وصل می کنیم باید محکم باشد. شل بودن پایه نصب باعث عدم انتقال لرزش به دستگاه های ارتعاشی و جدا شدن جوش های صفحه فلزی است. همچنین محکم نبودن پایه نصب باعث تکان های بیش از حد ویبراتور است که باعث شل شدن پیچ های اتصال ویبراتور به پایه است. علاوه بر این برگشت لرزش به خود موتور ویبره منجر به آسیب آن است.

مسطح نبودن مکان نصب از ایرادات رایج در نصب موتور ویبره

قبل از نصب تمام سطوح را ماشین کاری و از تمام آلودگی ها پاک کنید تا سطوح صاف و یکدست باشد. داشتن یک سطح صاف مانع از جدا شدن اتصالات بین ویبراتور و پایه نصب است.

بیشتر بخوانید: ویبره بدنه pilsa motor mvp 1200/10

ایراد در پایه های ویبراتور

در برخی از ویبره های که در طراحی و ساخت آن ها از استاندارهای جهانی استفاده نشده است پایه ویبراتور داری ضخامت و استحکام کافی نیست. این موضوع باعث می شود در برابر نیرهای که به ویبره بدنه وارد می شود تحمل کافی نداشته باشند و پایه ویبراتور شکسته شود و از دستگاه جدا شود.

ایراد در پیچ کردن ویبره بدنه

به وسیله پیچ ها و مهره ها و واشرهای تخت که در دفترچه راهنما برای نصب ویبراتور توصیه شده است حتما نصب انجام شود. در هنگام نصب پایه های ویبراتور و ورق فلزی کاملا در تماس هم باشند تا اتصالات محکم باشند. پیچ ها به گونه ای انتخاب شود که طول آن از ضخامت پایه نصب بیشتر باشد.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

۲ پاسخ

    1. دستگاه های که موتور ویبره (هاپر، قالب، مخزن) بر روی آن نصب می شود سوراخ نمی کنند. باعث خرابی دستگاه می شود. به صورت استاندارد یک صفحه به بدنه دستگاه جوش داده می شود و موتور ویبره بر روی آن نصب می شود. به صورت کلی نصب مستقیم به صفحه مشکلی برای موتور ویبره و کارکرد آن ندارد. و بیشتر برای جلوگیری از آسیب به دستگاه مستقیم بر روی آن نصب نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره فنی و فروش

بازرگانی آوید صنعت عرضه کننده محصولات با کیفیت و مطمئن، برای دریافت مشاوره فنی و فروش هم اکنون با ما تماس بگیرید.

55266140 (021)

09379427531

مقالات خواندنی