جستجو کردن

کاربرد موتور ویبره در صنایع بتن

به طور گسترده موتور ویبره در صنایع بتن، مصالح ساختمانی، زغال سنگ، معدن، ساخت و ساز نیروگاه های آبی، تولید برق حرارتی، صنایع شیمیایی، صنایع سبک و سایر صنایع استفاده می شود.

موتورهای ویبره در صنایع و مصالح ساختمانی تجهیزات بسیار مهمی هستند. عمدتاً در محصولات بتنی، محصولات سیمانی، فرآوری سنگ و سایر زمینه ها استفاده می شوند.

در صنایع شیمیایی، معدن، زغال سنگ، متالوژی، صنایع سبک و سایر صنایع، موتورهای ارتعاشی می توانند در حمل و نقل مواد، غربالگری، ارتعاش و سایر زمینه ها برای بهبود راندمان تولید و کیفیت محصول استفاده شوند.

ویبراتور صنعتی در ساخت و ساز نیروگاه های آبی عمدتاً در صفحه ها و فیدرهای ارتعاشی و سایر تجهیزات برای حذف ناخالصی ها در آب استفاده می شوند. و در نتیجه عملکرد طبیعی ایستگاه های برق آبی را تضمین می کنند.

در تولید برق حرارتی موتورهای ارتعاشی در تجهیزات انتقال، غربالگری و برای بهبود راندمان تولید استفاده می‌شوند.

به طور خلاصه، موتورهای ویبره کاربردهای فراوانی دارند و در بسیاری از صنایع نقش مهمی دارند. در این مقاله به کاربرد موتور ویبره در صنایع بتن خواهیم پرداخت.

فرآیند همزدن

موتور ویبره در بچینگ بتن و تراکم مهندسی ساختمان و ماشین آلات استفاده می شود.

بخشهای مختلف بچینگ از سیلو سیمان، منبع ذخیره آب، مخازن شن و ماسه، باسکول، کنتور آب، دیگ میکسر، اتاق اپراتور و حلزونیهای انتقال سیمان تشکیل شده است.

میکسرها و سیلوها معمولاً مجهز به موتورهای ویبره هستند. برای جلوگیری و از بین بردن انسداد مواد در سیلوها، مخازن، ناودان‌ها و کانال‌های لوله‌ای استفاده می‌شوند. تا پودری که به سطح دستگاه چسبیده است را بتوان تمیز کرد.

 

الک کردن

موتور ویبره تجهیزات کلیدی ضروری در خط تولید بتن تجاری هستند.

مصالح با مشخصات مختلف که پس از خشک کردن غلتکی و حرارت دادن با هم مخلوط می شوند. سپس بر اساس اندازه ذرات جدا می شوند. تا اندازه گیری و درجه بندی دقیق قبل از اختلاط انجام شود.
موتور ویبره وظیفه اندازه گیری و تعیین درجه بندی قبل از اختلاط بتن را بر عهده دارد. که ارتباط مستقیمی با کیفیت آماده سازی بتن آسفالتی دارد.

سرند صنعتی توزین و درجه بندی دقیق پس از غربالگری و همچنین کیفیت و راندمان بالای آماده سازی مخلوط آسفالت را تضمین می کند.

موتور ویبره در صنایع بتن
موتور ویبره در صنایع بتن

فرآیند فشرده سازی توسط موتور ویبره در صنایع بتن

در دستگاه آجرسازی سیمانی از موتور ویبره برای لرزش و تراکم آجرهای مخلوط برای بهبود چگالی و سختی آجر استفاده می شود. همچنین می تواند کارایی و کیفیت تولید کل دستگاه آجر سیمانی را بهبود بخشد. مصرف انرژی و هزینه های نیروی کار که یک جزء مهم ضروری است را کاهش دهد.

ویبراتور یکی از تجهیزات کلیدی برای تضمین کیفیت و کارایی تولید آجر است. در قالب بتن ارتعاشی، موتور ویبره با فرکانس بالا قالب را هدایت می کند. تا بتن به طور مساوی در قالب توزیع شود، به طور موثر حباب ها را از بین ببرد. فشردگی و استحکام آجر را بهبود می بخشد، از ظهور منافذ و ترک ها جلوگیری می کند. زمان پخت آجر را کوتاه می کند و هزینه تولید را کاهش میدهد.

صاف و یکنواخت کردن سطح بتن

کاربرد موتور ویبره در دستگاه تراز لیزری عمدتاً برای کمک به  تراز کردن بتن است. ویبراتور با ایجاد ارتعاش با فرکانس بالا، کل صفحه ارتعاشی را به لرزش در می آورد. به طوری که بتن متراکم تر و یکنواخت تر می شود، تخلخل در بتن را کاهش می دهد. همچنین ویبراتور می تواند به دستگاه تراز لیزری کمک کند تا سطح بتن با استانداردهای مشخص صاف کند.

موتور ویبره قابلیت تنظیم ضربه و نیروی وارد به بتن را دارد. تا به بهترین ارتعاش و اثر تراز دست پیدا کرد. ویبراتور می تواند به دستگاه تسطیح لیزری کمک کند، تا ارتفاع و صافی سطح بتن را سریعتر و با دقت بیشتری انجام دهد. در فرآیند ساخت و ساز  کارایی و کیفیت ساخت را بهبود بخشد.

بنابراین، ویبراتور کارایی و کیفیت ساخت و ساز را بهبود بخشد. هزینه ساخت و ساز را کاهش دهد. یکی از تجهیزات مهم ضروری صنعت ساخت و ساز مدرن است.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره فنی و فروش

بازرگانی آوید صنعت عرضه کننده محصولات با کیفیت و مطمئن، برای دریافت مشاوره فنی و فروش هم اکنون با ما تماس بگیرید.

55266140 (021)

09379427531

مقالات خواندنی