جستجو کردن

ویدیو کاربرد موتور ویبره در فیدر

مدت زمان ویدئو : 1:58 دقیقه
حقوق کپی رایت ویدئو : کپی ویدئو مجاز نمی باشد.

در ویدیو کاربرد موتور ویبره در فیدر کارآیی ارتعاش تولید شده در فیدرها به نمایش گذاشته شده است. در ماشین های صنعتی به منظور ایجاد انرژی لازم برای انتقال مواد از ابزارهای گوناگونی مانند ویبره بدنه استفاده می شود.

فیدر لرزشی یکی دیگر از ماشین آلات صنعتی است که نیاز به لرزش دارد. موتور ویبره وظیفه ایجاد ارتعاش را در دستگاه فیدر را دارد.

کاربرد موتور ویبره در فیدر

کاربرد دستگاه فیدر در صنعت این است که مواد خام را به دستگاه های پردازش مانند سنگ شکن می رساند. در واقعه نقش تغذیه برای دستگاه های پردازشی برای انجام عملیات تولید را دارند.

معایب استفاده از الکترو موتور در فیدرها

در گدشته از الکترو موتور برای ارتعاش صفحه های انتقال یا فیدر ارتعاشی استفاده می شد.

در این نوع فیدرها به دو طرف محوری که از بدنه فیدر عبور کرده دو تا وزنه بسیار بزرگ وصل می کردند. با حرکت این وزنه ها توسط الکترو موتور لرزش به بدنه فیدر منتقل می شد.

هزینه بالای سرهم کردن محورها و لنگ، همچنین مصرف بالای برق باعث گران بودن این روش لرزش می شد. علاوه بر وزنه یا لنک ها بدون هیچ پوششی استفاده می شد که سطح ایمنی هنگام کار برای کارگران را پایین می آورد. امکان در رفتن وزنه ها و ایجاد خطر جانی برای اپراتورها را داشت.

امروزه از موتور ویبره برای لرزش دستگاه های صنعتی استفاده می شود. موتور ویبره به علت عایق بودن در محیط مرطوب و گردوخاک کارآیی خود را از دست نمی هد و هزینه برق مصرفی و همچنین نصب و پیاده سازی آن بسیار ارزانتر تمام می شود.

در فیدر ها از موتور ویبره های 1500 دور استقاده می شود. میزان ضربه مورد نظر به وزن قسمت بالای فنر به علاوه وزن مواد بستگی دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *